Kmetty János – Az örök kereső

virtuális tárlat

2018 decemberében nyílt meg a Kubinyi-pályázat támogatásával felújított Kmetty Múzeumban a festőművész életművét áttekintő új állandó kiállítás. A hazai modernizmus meghatározó képviselőjeként, a kubizmus itthoni megismertetőjeként számon tartott Kmetty János munkásságát olyan különleges műtárgy-együttes reprezentálta, amely most először került bemutatásra az emlékmúzeumban.
A körpanorámás felvétellel megörökített és mindenki számára elérhető virtuális tárlat felidézi Kmetty János különleges művészi alkatát és az élete végéig kitartó, a festői rend megteremtését célzó alkotói vágyát. Az eredeti teremszövegeken kívül az alkotások mellett megjelenő leírások nyújtanak részletesebb tájékoztatást a művek megszületésének körülményeiről. A folyamatosan bővülő háttérinformációk között múzeumpedagógiai célra felhasználható anyagok is találhatók.

Technika: Brand360.hu
Szöveg: Bodonyi Emőke (műelemzések), György Gabriella (múzeumpedagógia)
Közreműködő munkatársak: Herr Ágnes, Torma Tamás

További virtuális kiállításainkat itt nézhetik meg.

A virtuális tárlat az NKA támogatásával valósult meg.