FMC SzÉN | Fessük meg a fényeket és a vizeket

Családi festés

2020. 08. 30.

Kacsakő, Duna-part

Családi festés akrillal az impresszionizmus jegyében György Gabriella múzeumpedagógussal.

A Duna folyamatosan változik. Színe néha zöld, néha barna, néha szinte ezüst. Napfényes időben a fodrozódó vízen világos foltok figyelhetők meg. A parti fák a zöld különböző árnyalataiban pompáznak, ám ahhoz, hogy ezeket a zöldeket megfessük, a barnákat, a narancsokat, a kékeket, a sárgákat, a lilákat is be kell vetnünk. És még nem is szóltunk az ég kékjéről, amely minden év- és napszakban változik. Ezen a délutánon a megfigyelésé a főszerep: megpróbáljuk megragadni a folyamatosan változó látványt. Sok-sok színt keverünk, festünk, fröcskölünk, a közösségi festés során egymást inspiráljuk!

A programra a Szentendre Éjjel-Nappal Nyitva keretein belül kerül sor.

Helyszín: Szentendre, Kacsakő – Duna-part
Találkozó: 13:45-kor a Ferenczy Múzeum pénztára előtt
Belépőjegy: 1000 Ft/fő
Regisztráció: muzeumpedagogia@muzeumicentrum.hu
A létszám 20 főben korlátozott.

A programváltoztatás jogát fenntartjuk!

Az FMC eseményein kép- és videófelvétel készülhet. Részvételével Ön hozzájárul ahhoz, hogy az FMC a felvételeket közösségi média felületein és honlapján felhasználja. Hozzájárulását az info@muzeumicentrum.hu címen bármikor visszavonhatja.