Zárás után – Múzeumkommunikációs foglalkozások felnőtteknek

a Világok között – Vajda Lajos élete és művészete tárlaton

2019. 03. 09.

Ferenczy Múzeum

„…a »furcsa« egyébként kedvenc szava volt, azt jelentette, hogy érdekesnek, festőileg felhasználhatónak tartja, s fel is használja pontosan, felismerhetően és szervesen beágyazva a képekbe” – írja Vajdáról Szántó Piroska.

Sok a furcsaság Vajda életművében. Furcsa, hogy egyrészt rendkívül kiművelten komponálta a képeit, minden képi elemnek meghatározott helye van, ám pont és éppen annyi képi elemnek, amennyi feltétlenül szükséges ahhoz, hogy jó képet készítsen. (Fontos kérdés, hogy mit jelent a „jó kép”…) Ugyanakkor képes volt teljesen zabolátlanul, határtalanul bánni a felülettel, szétfeszíteni a kép(keret) határait. Az is furcsa, ahogy motívumait bizonyos időközönként teljesen kicserélte más motívumokra. Mindeközben az egész életmű hátterében ott egy állandó egység: a puritán eszközök, a színek minimalizálása.
A felnőtteknek szóló művészeti foglalkozásokon Vajda „furcsaságaival” foglalkozunk: minden alkalommal más-más témát dolgozunk fel, egy-egy műalkotás kapcsán. A zárás utáni, zártkörű alkalmakon az alkotótevékenység által kerülünk közelebb Vajda műveihez – és önmagunkhoz. A múzeumi alkotás olyan kommunikációs tevékenység, amely lehetőséget ad a furcsa műalkotások megismerésére, átélésére, lehetőséget egy bensőséges találkozásra a művésszel és a művekkel. Várjuk, aki szeret(ne) kis csoportban, jó hangulatban, kötöttségek nélkül alkotni. Várjuk, aki szeretne közelebb kerülni Vajda műveihez. Várjuk, aki szeretné kreativitását kibontakoztatni!

A foglalkozásokat vezeti: György Gabriella művészetpedagógus

A második alkalom hívószava: VÁLASZTÁS
A kreatív gyakorlatok során egyszerre próbálunk jó és rossz döntéseket hozni, valamint nem hozni döntéseket.

A workshopon való részvétel díja: 1000 Ft, regisztrációhoz kötött: regisztracio@muzeumicentrum.hu

Az FMC eseményein kép- és videófelvétel készülhet. Részvételével Ön hozzájárul ahhoz, hogy az FMC a felvételeket közösségi média felületein és honlapján felhasználja. Hozzájárulását az info@muzeumicentrum.hu címen bármikor visszavonhatja.

Vajda Lajos: Óriás tájmaszk, 1938
ceruza, tus, pasztell, papír; 95×61 cm; jelzés nélkül