Újragondolt Czóbel 4.0 – Rejtélyek a múzeumban – Fókuszban a kutatás

2019. 05. 10.

Czóbel Múzeum

Kurátori tárlatvezetés Barki Gergely művészettörténésszel az újonnan nyílt ÚJRAGONDOLT CZÓBEL 4.0 – Rejtélyek a múzeumban – Fókuszban a kutatás kiállításon.

Időpont: 2019. május 10., péntek 17 óra

Helyszín: Czóbel Múzeum (Szentendre, Templom tér 1.)

Belépőjeggyel látogatható.

Az új állandó kiállítás koncepciójában a 2016-os felújítást és újrarendezést követően nem az állandóra helyeztük a hangsúlyt: a korábbiaktól eltérően nagyobb hangsúlyt nyernek Czóbel grafikái, amelyek külön, állandó termet kapnak a múzeumban. Mindemellett – megtörve az eddigi gyakorlatot – az „állandó” kiállítás egységébe hosszabb-rövidebb időre magán- és közgyűjteményekből kölcsönzött művek kerülnek bemutatásra, árnyaltabb és teljesebb képet nyújtva e kivételes és felmérhetetlenül gazdag œuvre-ről.

Alapvető művészettörténeti és muzeológiai problémákra, datálási, attribúciós kérdésekre, a művek keletkezésének helyszíneire, az ábrázoltak kilétére stb. keres választ az új kiállítás, valamint az előző évekhez hasonlóan több, a raktár mélyéről előkerült alkotás bemutatásával a kulisszák mögé is betekinthetnek a látogatók, sőt egyes művek hátoldalát is megmutatjuk.

Ebben az évben számos olyan festmény érkezett a múzeumba, amelyek a korai, a párizsi, nagybányai, brügge-i korszakban születtek, és igazi remekművekkel egészül ki a berlini periódus is. Idén először komolyabb figyelem irányul a művész 1925 utáni párizsi és hatvani időszakaira, sőt egy nagyon is Szentendréhez köthető, de Párizsból érkezett városkép is szerepet kap az új kiállításon.

A kiállítás 2019. 04.25. – 2020. 04. 12. között tekinthető meg.
Nyitvatartás: keddtől vasárnapig 10-től 18 óráig.
A pénztárak 17:30-ig tartanak nyitva

Facebook esemény

A programváltoztatás jogát fenntartjuk!

Az FMC eseményein kép- és videófelvétel készülhet. Részvételével Ön hozzájárul ahhoz, hogy az FMC a felvételeket közösségi média felületein és honlapján felhasználja. Hozzájárulását az info@muzeumicentrum.hu címen bármikor visszavonhatja.

Borítókép:
Czóbel Béla Bergeni szélmalom (1917) című képének hátoldala:
Huszár Vilmos: Festmény / Üvegablakterv, 1915–1916 körül