Elmarad – Türkizkék és okkersárga

Farkas Bori textilművésszel Ferenczy Noémi kárpitjaira hangolva

2020. 03. 22.

Ferenczy Múzeum

Foglalkozás Farkas Bori textilművésszel és Csillag Edina múzeumpedagógussal Ferenczy Noémi kárpitjaira hangolva, felnőtteknek kurátori tárlatvezetés Bodonyi Emőke művészettörténésszel

A tárlatvezetés kiállítási belépőjeggyel látogatható.
Workshop belépőjegy: 500 Ft (hét év alatti gyerekek egy kísérőjének ingyenes).

A részvétel regisztrációhoz kötött: 📩 regisztracio@muzeumicentrum.hu

Farkas Bori textiltervező szentendrei képzőművész családba született. Ő maga egy régi műfajt, a patchwork technikát gondolta újra és alkalmazza munkáiban. A legkülönbözőbb anyagokat keresi és találja meg, dolgozza fel és ad nekik új életet. Készít mindennapi használati tárgyakat, pl. táskákat, párnákat, ágytakarókat, de különlegesebb, absztrakt tematikájú faliképeket is.
A családi napon Ferenczy Noémi szellemében fogunk alkotni: ragasztásos technikával készítünk textilképet, amit a foglalkozás után haza lehet vinni, hogy akár az otthonunk díszévé váljon. Maradék textilanyagokat hozzatok magatokkal, megunt, kinőtt ingek, nadrágok jól jöhetnek!

Borítókép: Ferenczy Noémi az 1920-as években, archív fotó
@ FMC, Képzőművészeti Adattár

A programváltoztatás jogát fenntartjuk.

Az FMC eseményein kép- és videófelvétel készülhet. Részvételével Ön hozzájárul ahhoz, hogy az FMC a felvételeket közösségi média felületein és honlapján felhasználja. Hozzájárulását az info@muzeumicentrum.hu címen bármikor visszavonhatja.