Teremtés – Ferenczy Noémi művészete

virtuális tárlat

Különleges élményben lehet része annak, aki újra bejárja – immár virtuálisan – a 2020 februárjában megnyílt, a járványhelyzet miatt rövid ideig látogatható, a Teremtés – Ferenczy Noémi művészete című kiállítást.

Az 1978-ban, a Magyar Nemzeti Galériában rendezett utolsó nagy életmű-kiállítás után, több mint négy évtized elteltével a szentendrei Ferenczy Múzeumban lehetett újból együtt látni Ferenczy Noémi páratlan értékű munkásságát. A körpanorámás felvétellel megörökített tárlat segítségével megint felidézhetjük Ferenczy Noémi munkáit, köztük kárpitjait, kartonjait és finom vonalvezetésű rajzait. Kedvünkre sétálhatunk a termek, a művek, sőt a kiállítótér két szintje között. Az eredeti teremszövegeken kívül az alkotások mellett megjelenő további leírások nyújtanak tájékoztatást a művek megszületésének körülményeiről, utóéletükről, fontosabb bemutatásaikról. A folyamatosan bővülő háttérinformációk között múzeumpedagógiai célra felhasználható anyagok is találhatók.

Technika: Brand360.hu
Szöveg: Bodonyi Emőke (műelemzések), György Gabriella (múzeumpedagógia)
Közreműködő munkatársak: Herr Ágnes, Torma Tamás

A virtuális kiállítás itt tekinthető meg.

A kiállításhoz készült katalógus elérhető az alábbi könyvesboltokban:
Írók Boltja – Budapest, Andrássy út 45.
Líra Könyvesbolt – Szentendre, Fő tér 5. (december 4-től)