Szenior szerda az Újragondolt Czóbel 4.0 kiállításban

2019. 05. 15.

Czóbel Múzeum

Szenior szerda
Minden hónap negyedik szerdáján kiállításokhoz kötődő programok nyugdíjasok részére

Csillag Edina múzeumpedagógus tárlatvezetése az újonnan nyílt ÚJRAGONDOLT CZÓBEL 4.0 – Rejtélyek a múzeumban – Fókuszban a kutatás kiállításban.

Időpont: 2019. május 15., szerda 11 óra
Helyszín: Czóbel Múzeum, Szentendre, Templom tér 1.

Belépőjegy: 600 Ft

Facebook esemény

Az új állandó kiállítás koncepciójában a 2016-os felújítást és újrarendezést követően nem az állandóra helyeztük a hangsúlyt: a korábbiaktól eltérően nagyobb hangsúlyt nyernek Czóbel grafikái, amelyek külön, állandó termet kapnak a múzeumban. Mindemellett – megtörve az eddigi gyakorlatot – az „állandó” kiállítás egységébe hosszabb-rövidebb időre magán- és közgyűjteményekből kölcsönzött művek kerülnek bemutatásra, árnyaltabb és teljesebb képet nyújtva e kivételes és felmérhetetlenül gazdag œuvre-ről.

Alapvető művészettörténeti és muzeológiai problémákra, datálási, attribúciós kérdésekre, a művek keletkezésének helyszíneire, az ábrázoltak kilétére stb. keres választ az új kiállítás, valamint az előző évekhez hasonlóan több, a raktár mélyéről előkerült alkotás bemutatásával a kulisszák mögé is betekinthetnek a látogatók, sőt egyes művek hátoldalát is megmutatjuk.

Ebben az évben számos olyan festmény érkezett a múzeumba, amelyek a korai, a párizsi, nagybányai, brügge-i korszakban születtek, és igazi remekművekkel egészül ki a berlini periódus is. Idén először komolyabb figyelem irányul a művész 1925 utáni párizsi és hatvani időszakaira, sőt egy nagyon is Szentendréhez köthető, de Párizsból érkezett városkép is szerepet kap az új kiállításon.

Kurátor: Barki Gergely

A kiállítás 2019. 04.25. – 2020. 04. 12. között tekinthető meg.
Nyitvatartás: keddtől vasárnapig 10-től 18 óráig.
A pénztárak 17:30-ig tartanak nyitva

A programváltoztatás jogát fenntartjuk!

Az FMC eseményein kép- és videófelvétel készülhet. Részvételével Ön hozzájárul ahhoz, hogy az FMC a felvételeket közösségi média felületein és honlapján felhasználja. Hozzájárulását az info@muzeumicentrum.hu címen bármikor visszavonhatja.