Pirk János életmű-kiállítás

megnyitó

2020. 10. 18.

Pirk János Múzeum (Szentendre, Bogdányi út 34.)

2008-ban kezdődött meg a szentendrei belvárosi ingatlan felújítása és múzeummá alakítása. Bár a munkálatok nem fejeződtek be, a hagyatékot gondozó Pirk család az életművet áttekintő kiállítás első megrendezésével kívánja bemutatni az eltelt időszakban elért eredményeket. Számos alkotás a restaurálásukat követően most először lesz látható az ismertebb olajfestményekkel és akvarellekkel együtt. A Pirk család és a Szentendrei Önkormányzat mellett nagylelkű támogatók is segítették nemcsak a kiállítás megvalósítását, hanem az épület és belső tereinek impozáns átalakítását.

Pirk János (1903–1989) hét évtizedet átívelő munkássága Szatmárnémeti tanyavilágából indult. Ezt követően a művész Nagybányán, Budapesten, Rómában, Párizsban, Gödöllőn és végül a legteljesebb otthont nyújtó Szentendrén alkotott. A természet és az emberi sorskérdések a legközvetlenebb módon kerültek összefüggésbe a festészet klasszikus értékeit mindig tiszteletben tartó, és megújulni kész páratlan életműben.

Köszöntőt mond: Fülöp Zsolt Szentendre Város polgármestere

A kiállítást megnyitja: Gaál József Munkácsy-díjas képzőművész, a Magyar Képzőművészeti Egyetem docense

A kiállítás kurátora: Bodonyi Emőke (FMC), Pirk László

Közreműködik:
Szvorák Katalin (népdalénekes)
Holló Judit (hegedű)
Dudits Zsuzsanna (zongora)
Kertész József (versmondó)

A Megnyitó eseményeit szabadtérről, kivetítőről, a Múzeum udvaráról is figyelemmel kísérheti.

A befejezés előtt álló Múzeum épülete és a kiállítás megtekinthető:
2020. október 20. – 2020. november 22. között hétfő kivételével, naponta 10–16 óráig.
Cím: 2000 Szentendre, Bogdányi u. 34.

A kiállítás fő támogatói:
Ferenczy Múzeumi Centrum
Szentendre Város Önkormányzata