A Nagy Család – agyagozás és zenés tárlatvezetés Szabó Enikővel

2018. 10. 14.

10 – 13 óra

Kovács Margit Kerámiamúzeum

Kovács Margit kerámiáit egy különleges, zenés-énekes tárlatvezetés keretében ismerhetik meg a látogatók. A vezetés után agyagozásra várjuk a családokat.

Különleges tárlatvezetés Szabó Enikővel és zenekarával. Az együttes üde színfolt hazánk zenei palettáján. Az ének-népzene szakon végzett énekeső olyan közismert művészek mellett is megcsillantotta tehetségét, mint Balogh Kálmán citeraművész, a Balázs Elemér Group, az Ökrös együttes, a Honvéd Művészegyüttes, Ágoston Béla, a Sajnosbatár, a Holdviola, a Tabulatúra Régizenei együttes és a Pearly Clouds, Gary Lucas zenekara. Bemutatkozó albumán (Szoknyák a porban, Tom-Tom Records, 2014) a népzenei ihletésű dalok olyan mesteri hangszerelésben szólalnak meg az autentikus népi hangszerek, mint a hegedű, a brácsa, a cimbalom és a bőgő mellet alkalmazott gitár és ütőhangszerek bevonásával, hogy a népzenét és a modern városi dalokat kedvelők is örömmel hallgatják a magával ragadó, hangulatában egyedülálló kompozíciókat. Mivel nagyon szeretnek zenélni, koncertjeiken bárki megtapasztalhatja azt a kivételes élményt, amit sugároznak előadásaikon, de vigyázat: aki egyszer meghallja, örökre a rabja marad!

Szabó Enikő autentikus dalai, beleillesztve a Kovács Margit Kerámiagyűjtemény alkotásai közé, feledhetetlen élményt adnak mindazoknak, akik a folklór, a népzene és a kerámia iránt fogékonyak, akik kíváncsiak arra, hogyan lehet a népművészeti motívumokkl átszőtt kortárs zenét a múlt századi kerámiaművészettel szinkronizálni. A tárlatvezetéshez alkotó foglalkozás kapcsolódik, ahol agyag domborműveket készítünk.
A belépődíj 500 Ft/fő, 7 éves korig egy kísérőnek ingyenes. Bérlettel ingyenes.

A program a Múzeumok Őszi Fesztiválja része.

Az FMC eseményein kép- és videófelvétel készülhet. Részvételével Ön hozzájárul ahhoz, hogy az FMC a felvételeket közösségi média felületein és honlapján felhasználja. Hozzájárulását az  info@muzeumicentrum.hu címen bármikor visszavonhatja.