Public art pályázat – Art Capital 2019

Eredményhirdetés

Régi és új álmok címmel a Ferenczy Múzeumi Centrum negyedik alkalommal hirdetett nyilvános pályázatot street art, public art, illetve köztéri szobrászati projektek megvalósítására az Art Capital programjaihoz kapcsolódva.

A pályázati felhívásra 24 pályázótól összesen 27 pályamű érkezett. 18 egyéni pályázó és 6 csoport jelentkezett az ország minden területéről és a határon túlról is.

A beérkezett pályaműveket öttagú szakmai bizottság bírálta el. A zsűri tagjai: Farkas Ádám Kossuth-díjas szobrászművész, Gulyás Gábor esztéta, a Ferenczy Múzeumi Centrum igazgatója, Muladi Brigitta művészettörténész, Szabó Noémi művészettörténész, az FMC Művészeti Főosztályának vezetője és Wesselényi-Garay Andor építész, építészettörténész.

A zsűri március 19-i döntése értelmében Hugyecsek Balázs: Fa-fűrész és Gwizdala Dáriusz: Circulator című projektje valósul meg az Art Capital ideje alatt a szentendrei Bizottság-ligetben.

Minden résztvevőnek köszönjük a közreműködést – a győzteseknek gratulálunk!