FMC SzÉN | Czóbel Béla és a Fauve-ok

Barki Gergely vetített előadása a fauve Czóbelről és más magyar Vadakról

2020. 08. 30.

Ferenczy Múzeum, Barcsay terem

A modern magyar festészet egyik legmeghatározóbb, nemzetközi rangú egyénisége, Czóbel Béla szinte pályakezdésétől kezdve kortársai által is elismert módon befolyásolta a magyar festészet fejlődését, és otthagyta névjegyét az európai modernizmus több centrumában is. Ezek közül Párizs szinte második otthonává vált, ahol karrierje csúcsára ért már a század legelején, alig huszonévesen. A Párizsban, Henri Matisse körül csoportosuló modern festőket a kritika Les Fauves-nak, azaz vadaknak keresztelte, és ebben a csoportban Czóbel is élharcosnak számított. Barki Gergely előadása során a Czóbel fauve periódusát feltáró izgalmas nyomozás kulisszái mögé enged bepillantást, elveszett és sikeresen megtalált műveiről beszél, de bemutatja néhány francia és magyar fauve kollégájának műveit is, amelyek mögött szintén érdekfeszítő, lebilincselő történetek rejlenek.

Belépőjegy: 1000 Ft

Regisztráció: regisztracio@muzeumicentrum.hu

A programváltoztatás jogát fenntartjuk.

Az FMC eseményein kép- és videófelvétel készülhet. Részvételével Ön hozzájárul ahhoz, hogy az FMC a felvételeket közösségi média felületein és honlapján felhasználja. Hozzájárulását az info@muzeumicentrum.hu címen bármikor visszavonhatja.