Finisszázs az Art Capital 2019 tárlatain

2019. augusztus 30. – szeptember 1․ között, az Art Capital 2019 finisszázs hétvégéjén fesztiválsétával, különleges tárlatvezetésekkel, irodalmi és zenei programokkal, családi kalandjátékkal, felnőtteknek szóló meseterápiás foglalkozással, stand-up esttel és egy rendhagyó színházi előadással várjuk az érdeklődőket a Ferenczy Múzeumi Centrum kiállításain.

A finisszázs hétvégén az Art Capital tárlatai hosszabbított nyitvatartással látogathatók: augusztus 30–31-én, pénteken és szombaton 10-től 21 óráig, szeptember 1-jén, vasárnap pedig 10-től 19 óráig.

PROGRAMOK:

AUGUSZTUS 30. – SZEPTEMBER 1.

Fedezd fel Szentendre kincseit! Műgyűjtés másként – Családi kalandjáték négy kiállítóhelyen a Ferenczy Múzeumi Centrum és a MANK Magyar Alkotóművészeti Közhasznú Nonprofit Kft. közös szervezésében.
Az érintett múzeumokba: MűvészetMalom, Szentendrei Régi Művésztelep / MANK Galéria, ÚjMűhely Galéria, Vajda Múzeum a játékban résztvevők számára a belépés ingyenes, de regisztrációhoz kötött: regisztracio@muzeumicentrum.hu.

AUGUSZTUS 30., 31., SZEPTEMBER 1.

16:00│Ferenczy Múzeum
Színházi előadás
Madách Imre: Az ember tragédiája – Nagyravágy több részben
Az előadás megtekintése 18 éven aluliak számára nem ajánlott.
Az előadás hossza: 510 perc (4 szünettel)
FMC-vagy Art Capital bérlettel az előadás ingyenesen tekinthető meg, de a férőhelyek korlátozott száma miatt regisztrálni szükséges (regisztracio@muzeumicentrum.hu).
Jegyár: 2900 Ft
Online jegyvásárlás: www.jegymester.hu

AUGUSZTUS 30. PÉNTEK

17:30│Szentendrei Képtár
Kurátori tárlatvezetés Szilágyi Zsófia Júlia irodalomtörténésszel a Díszletek közt. Szentendrei Teátrum 50 című kiállításon.

18:30│Szentendrei Képtár
Keresztrím – Beszélgetés költészetről
Irodalmi műhelybeszélgetés Kemény István és Stermeczky Zsolt Gábor írókkal, költőkkel és Szilágyi Zsófia Júlia irodalomtörténésszel.

19:00│Ámos Imre – Anna Margit Emlékmúzeum
Kurátori tárlatvezetés Schneller János művészettörténésszel a Paradise City – a város öt olvasata című kiállításon.

20:00│Ámos Imre – Anna Margit Emlékmúzeum
DADA-est
Kurt Schwitters: Ursonate és más dada versek Menich-Horváth István magyar származású, Hamburgban élő karmester, előadőművész előadásában.

20:30│MűvészetMalom
Meseterápiás foglalkozás felnőtteknek Boros Luca meseterapeutával Nagy Kriszta x-T Csipke Rózsika halott című kiállításán.
A programon való részvétel 18 éven aluliak számára nem ajánlott és előzetes regisztrációhoz kötött: regisztracio@muzeumicentrum.hu.
Maximális létszám: 12 fő.

AUGUSZTUS 31. SZOMBAT

14:30│Ferenczy Múzeum
Kurátori tárlatvezetés Gulyás Gábor esztétával a Magyar Szürrealizmus című kiállításon.

15:00│Városi Vendégház
Kurátori tárlatvezetés Iberhalt Zsuzsa művészettörténésszel Boros Viola Az öröklét álma című kiállításán.

16:00│MűvészetMalom
Exkluzív verses tárlatvezetés és dedikálás Finy Petra íróval, Bíró Zsófia fuvolaművész közreműködésével Csurka Eszter Alpha című kiállításán.

17:00│MűvészetMalom
Koronczay Dávid csillagász és Muladi Brigitta művészettörténész, a kiállítás kurátorának rendhagyó tárlatvezetése Eva Schlegel un-limited című kiállításán.

18:00│MűvészetMalom
Kurátori tárlatvezetés Boros Lili művészettörténésszel Dmitrij Kavarga Anyag és test. Mérgező antropocentrizmus című kiállításán.

19:00│Kovács Margit Kerámiamúzeum
“Szállj, zene, szállj”
 – a Musica Beata Kórus koncertje

19:30│MűvészetMalom
Ébredések, avagy az asszony tragédiája – elektroakusztikus fantáziák
Bolcsó Bálint és Riederauer Richárd zeneszerzők elektroakusztikus koncertje Bodrogi Éva és Bojta Zsuzsanna énekművészek és Pétery Melinda táncművész közreműködésével Dmitrij Kavarga Anyag és Test. Mérgező antropocentrizmus című kiállításán.

21:00│MűvészetMalom
Csipke Rózsika feltámad
Finisszázs Nagy Kriszta x-T kiállításán

SZEPTEMBER 1. VASÁRNAP

14:30│Ferenczy Múzeum

15:00│Találkozási pont: a Ferenczy Múzeum előtt
Fesztiválséta az Art Capital kiállítások között Muladi Brigitta művészettörténésszel.

16:00│Barcsay Múzeum
Guten Abend Herr Freud! – A Juhász Kata Társulat improvizációs, táncos tárlatvezetése Florin Ştefan Morpheus és Forgács Péter Álom Inventárium és Kölcsönös analízis című kiállításán.
A programon való részvétel 18 éven aluliak számára nem ajánlott.

17:00│Vajda Múzeum
Halász Péter Tamás képzőművész tárlatvezetése a Tripod című kiállításon.

18:00│Vajda Múzeum
Felméri Péter humorista, a Dumaszínház egyik legnépszerűbb tagjának szórakoztató álom-estje – sok humorral fűszerezve Halász Péter Tamás Tripod című kiállításán.
A programon való részvétel előzetes regisztrációhoz kötött: regisztracio@muzeumicentrum.hu.

A programokkal kapcsolatos bővebb információ ITT található.

A programok Art Capital napijeggyel / bérlettel látogathatók.

Facebook-esemény

Az FMC eseményein kép- és videófelvétel készülhet. Részvételével Ön hozzájárul ahhoz, hogy az FMC a felvételeket közösségi média felületein és honlapján felhasználja. Hozzájárulását az info@muzeumicentrum.hu címen bármikor visszavonhatja.