Ferenczy, Czóbel, Havadtoy, Kovács Margit kiállítások, képek, bor, csipke és stencilezés

színes programokkal indul az ősz

Elbúcsúzva az idei Art Capital 24 kortárs képzőművészeti tárlatától, gyűjteményi és állandó kiállításaink kerültek újra fókuszba. A hónap az Utat nyitni a szabadsághoz – Ferenczy Béni tárlat verses finisszázsával és Bodonyi Emőke tárlatvezetésével kezdődött, majd a Kovács Margit Múzeumban a Szenior Szerda sorozat őszi első alkalmával folytatódott. A Kossuth-díjas kerámiaművész műveit bemutató tárlatvezetésen olyan érdekességeket is megtudhattak a résztvevők, mint például hogy a győri születésű alkotó erős dunántúli tájszólását tudatosan tartotta meg haláláig, mivel a fővárosi standardot színtelennek tartotta, vagy hogy Kádár János VI. Pál pápának is Kovács Margit-művet vitt ajándékba és gyűjtötte is munkáit. A Kutatók Éjszakája keretében szentendrei turistaház-makettekből nyílt minitárlat, és az egykori Buda környéki turista-életbe pillanthattunk be. Az Újragondolt Czóbel 3.0 tárlatot kortyról kortyra ismerhették meg a szeptember végi Képek, borok, ízek, érzések – tárlatvezetés és borkóstoló résztvevői, akik Barki Gergely kurátor és Sidlovics Gábor borszakértő vezetésével járhatták be a Templomdombi múzeum kiállítását. Havadtoy A szeretet emléke / Memory of Love tárlatától pedig egy családi csipke-stencilező műhellyel búcsúztunk. Október folyamán pedig a Múzeumok Őszi Fesztiválja keretében kínálunk a múzeum összes tevékenységéből ízelítőt adó programokat!