Art Capital 2019 finisszázs

vasárnapi program

2019. 09. 01.

Ferenczy Múzeumi Centrum

2019. augusztus 30. – szeptember 1․ között, az Art Capital 2019 finisszázs hétvégéjén fesztiválsétával, különleges tárlatvezetésekkel, irodalmi és zenei programokkal, családi kalandjátékkal, felnőtteknek szóló meseterápiás foglalkozással, stand-up esttel és egy rendhagyó színházi előadással várjuk az érdeklődőket a Ferenczy Múzeumi Centrum kiállításain.

A finisszázs hétvégén az Art Capital tárlatai hosszabbított nyitvatartással látogathatók: augusztus 30–31-én, pénteken és szombaton 10-től 21 óráig, szeptember 1-jén, vasárnap pedig 10-től 19 óráig.

PROGRAMOK:

AUGUSZTUS 30. – SZEPTEMBER 1.

Fedezd fel Szentendre kincseit! Műgyűjtés másként – Családi kalandjáték négy kiállítóhelyen a Ferenczy Múzeumi Centrum és a MANK Magyar Alkotóművészeti Közhasznú Nonprofit Kft. közös szervezésében.
Az érintett múzeumokba: MűvészetMalom, Szentendrei Régi Művésztelep / MANK Galéria, ÚjMűhely Galéria, Vajda Múzeum a játékban résztvevők számára a belépés ingyenes, de regisztrációhoz kötött: regisztracio@muzeumicentrum.hu.

SZEPTEMBER 1. VASÁRNAP

14:30│Ferenczy Múzeum
Kurátori tárlatvezetés Gulyás Gábor esztétával a Magyar Szürrealizmus című kiállításon.

15:00│Találkozási pont: a Ferenczy Múzeum előtt
Fesztiválséta az Art Capital kiállítások között Muladi Brigitta művészettörténésszel.

16:00│Barcsay Múzeum
Guten Abend Herr Freud! – A Juhász Kata Társulat improvizációs, táncos tárlatvezetése Florin Ştefan Morpheus és Forgács Péter Álom Inventárium és Kölcsönös analízis című kiállításán.
A programon való részvétel 18 éven aluliak számára nem ajánlott.
16:00│Ferenczy Múzeum
Színházi előadás
Madách Imre: Az ember tragédiája – Nagyravágy több részben
Az előadás megtekintése 18 éven aluliak számára nem ajánlott.
Az előadás hossza: 510 perc (4 szünettel)
FMC-vagy Art Capital bérlettel az előadás ingyenesen tekinthető meg, de a férőhelyek korlátozott száma miatt regisztrálni szükséges (regisztracio@muzeumicentrum.hu).
Jegyár: 2900 Ft
Online jegyvásárlás: www.jegymester.hu

17:00│Vajda Múzeum
Halász Péter Tamás képzőművész tárlatvezetése a Tripod című kiállításon.

18:00│Vajda Múzeum
Felméri Péter humorista, a Dumaszínház egyik legnépszerűbb tagjának szórakoztató álom-estje – sok humorral fűszerezve Halász Péter Tamás Tripod című kiállításán.
A programon való részvétel előzetes regisztrációhoz kötött: regisztracio@muzeumicentrum.hu.

A programok Art Capital napijeggyel / bérlettel látogathatók.

Az Art Capital finisszázs hétvégéjének (2019. augusztus 30. – szeptember 1.) teljes programkínálata ITT érhető el.